اورانوس چیست؟

اورانوس نسل جدیدی از طراحی های دکوراتیو هنری، مدرن و رویایی است، که هیچ مرزی بین تخیل و واقعیت را در طراحی بر نمی تابد.

نوعی طراحی دکوراسیون است برای آشپزخانه، سرویس ها و حتی نما در قالب های سه بعدی.

خواص منحصر بفردی که از یک سنگ می توان انتظار داشت را از اورانوس بخواهید، تا به شما امکانات بی حد و حصر دهد ، برای خلق آنچه که فقط در رویاهای خود داشتید.

اورانوس  ، امرالد و میسی نوعی از سطوح سخت صفحات یکپارچه‌ی سالیدسرفیس(کورین) میباشد که به دلیل یکپارچگی و نفوذ ناپذیری در مقابل باکتریها انتخاب مناسبی جهت اجرا در آشپزخانه ، آزمایشگاهها ، حمام ، سرویسهای بهداشتی و اصولا” کلیه مکانهایی که در آنها مراقبت بیش از اندازه نسبت به بهداشت محیطی وجود دارد ، می باشد .

 

مواد اولیه تشکیل دهنده این سنگ شامل اکریلیک، رزین و اجزای دکوراتیو اعم از شیشه، آیینه، صدف و … میباشد که همین امر سبب ضد خش و لک بودن ، یکپارچگی و ترمیم پذیری فوق العاده آن می شود و مثل سنگ صاف و غیرقابل نفوذ است ولی از سنگ گرمتر است.

 

این سنگ مثل چوب ابزار می‌خورد و به شکل دلخواه طراح، قابل فرم‌دهی می‌باشد ولی برخلاف چوب در برابر آتش مقاوم است و حرارت به آن آسیب نمی‌زند.

با سفیدکننده‌ها و شوینده‌های رایج به خوبی تمیز می‌شود و اثر لکه بر روی آن باقی نمی‌ماند چرا که سطح آن کاملاً بدون خلل و فرج و نفوذناپذیر است.

اما آیا از خودتان پرسیده‌اید چرا بهتر است برای رویه آشپزخانه یا سرویس بهداشتی های خود اورانوس را انتخاب کنم؟

 • استحکام بالا

ساختار با تراکم مولکولی مستحکم ، قوی و فشرده این نوع سنگ، استحکام فوق العاده ای را برایش ایجاد می کند.

 

 • عدم فروپاشی در مقابل شکست و قابلیت ترمیم خطوط شکست

به خاطر تراکم مولکولی بالا هنگامی که حتی اگر اتفاقاً شکستی بر روی سنگ اتفاق بیفتد هرگز دچار فروپاشی نمی شود، و حتی ترکیبی ساده از ترک را خواهید داشت که براحتی قابل تبدیل است. طریقه اصلاح و ترمیم نقاط شکست نیز در ادامه ارائه خواهد شد.

 

 • شفافیت و براقیت بالا

میزان شفافیت و براقیت آن را بهتر است فقط با دریافت نمونه مشاهده نمائید، تا به شفافیت آن پی ببرید.

 

 • ساخت جلوه های زیبای نوری با استفاده از نور و آب با سنگ

با توجه به براقیت و شفافیت و علی الخصوص خاصیت انعکاس نوری آن ، زیبایی منحصر به فدری را با ترکیب با انواع نورهای معمولی و رنگی ایجاد می کند.

 

 • قابلیت خم کردن صفحات به کمک دستگاه های خاص

با استفاده از دستگاه های حرارتی خاص با وارد کردن درجه حرارتی خاص بسادگی می توان اقدام به خم کردن این صفحات نمود ، اینکه حتی مقداری از کیفیت و یا زیبایی سنگ کاسته شود.

 • قابلیت برش

علی رغم استحکام بالا و مقاومت بالای سنگ در مقابل شکستگی، این سنگ می تواند با استفاده از اره های مخصوص برش های یکنواختی بخورد، تا حدی که حتی بتوان با استفاده از این نوع سنگ برای هنرهایی همچون معرق کاری ایرانی به جای چوب استفاده نمود.

 

 • ساب آسان حتی با سمباده

ابن نوع ستگ از جمله سنگ هایی است که از قابلیت ساب بسیار بالایی برخوردار است، از صنعتی ترین ساب های سنگ بری تا انواع سنباده در هر محلی نیز می تواند به محض مشاهده هر خط یا خشی با استفاده از یک سنباده نرم نیز می تواند اقدام به ساب آن نماید.

 • قابلیت فارسی و دالبی

علی رغم سنگ بودن ، اما با استفاده از ابزارهای طراحی دکوراسیون به سادگی برش چوب  قابلیت های برش هایی مانند فارسی بر، دالبی بر و حتی دیگر اجرائیاتی که چه بر روی چوب صورت می پذیرد و چه بر روی سنگ

 • مقاومت بالای ضد خش

علی رغم وجود قابلیت هایی مانند برش توسط اره، این نکته نیز گفتنی است که سنگ اورانوس  ، امرالد و میسی دارای مقاومت بالایی را در مقابل خش می باشد.

 • قابلیت ترمیم خش

علی رغم استحکام بالا و تراکم مولکولی بالای سنگ ها، اگر حتی احیاناً خش یا خطوطی بر روی صفحات سنگی ایجاد شود، سنگ اورانوس  ، امرالد و میسی این قابلیت را دارا می باشد که با استفاده از سنباده مخصوص خود، مجدد به شفافیت و براقی روز اول خود بازگردد.

 

 • تعمیر و نگهدای آسان و ارزان

با توجه به استحکام صفحات می توانید تا آخر عمر در کنار فرزندان و حتی نوه های خود از سنگی زیبا و بدون دردسر لذت ببرید. حتی اگر اتفاقاً خطوط و یاخشی بر روی سطوح آن ایجاد شد، تنها با همان روش های آسان و ارزان یک سنباده زنی کوتاه همان مورد را نیز به همان شکل روز اولش نو، تمیز ، براق و زیبا بازگردانید.

 

 • طول زیاد

یکی از نکات حائز اهمیت در ایجاد طرحی زیبا و شبک، یکپارچگی آن در اجرا می باشد، که حداقل برش به سطح خورده شود. این مورد در رابطه با سنگ اورانوس اینگونه است که با توجه به طول زیاد و یکنواخت سنگ اورانوس، شما می توانید هر طرحی را با طول های بزرگ نیز اجرا نمائید.

 

 • دقت و ظرافت در اندازه ها و برش ها

تکنولوژی برش صفحات سنگ اورانوس با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا صورت می پذیرد که باعث می شود، این سنگ ها علی رغم طول و عرض زیادشان ، طوری در کنار هم قرار گیرند، که بطور دقیق و موازی هم و کاملاً به هم چسبیده قرار بگیرند.

 

 • قابلیت یکپارچه سازی قطعات چندین صفحه سنگ کنار هم

سنگ اورانوس با استفاده از توعی رزین مخصوص سنگ اورانوس طوری به هم متصل می شوند، که اثری از برش سنگ در خود به جای نمی گذارد.
این رزین از موادی تشکیل شده است که دقیقاً هم رنگ و طرح صفحه سنگی مورد نظر می باشد و پس از خشک شدن به جنسی شبیه به همان تخته سنگ مربوطه تبدیل می گردد.
این امر سبب می شود شما توانسته باشید قطعاتی با طول های بسیار زیاد و یا حتی سنگ های با زاویه های شکسته اما با سنگی یکپارچه داشته باشید.

 • وزن مناسب

وزن این سنگ ها نیز حتی با لحاظ مستحکم بودنش، وزن نسبتاً کمتری نسبت به دیگر سنگ ها دارد، که این امر کمک شایانی به طراحان این عرصه می کند.

 

 • مقاوم در برابر شرایط خاص آب و هوایی

یکی دیگر از نکات مهم برای طراحان مقاومت مواد مصرفی مورد نیازشان در هر شرایط آب و هوایی می باشد، که بتوانند بهترین طرح ها را بدون محدودیت در هر نقطه ای پیاده سازی کنند. سنگ اورانوس با همه قابلیت های منجصر به فردش این محدودیت را از سر راه شما برداشته، و به شما این امکان را می دهد در هر شرایط آب و هوایی هر آنچه در ذهن خلاق خود دارید را پیاده کنید.

 

 • بهداشتی بودن سنگ اورانوس

سنگ اورانوس بر خلاف دیگر سطوح ، بدون هیچ درز ، خلل یا بی نظمی سطحی از نفوذ ، تجمع و تکثیر باکتری ها ، قارچ ها و ویروس ها جلوگیری می کند.

 

 • زمین سبز با اورانوس

سنگ اورانوس به استفاده از مواد و حتی فرایند تولید سازگار به محیط زیست و قابلیت بازیافت آن توسط طبیعت در آخرین چرخه از زندگی اش از سرزمینی سبزتر حمایت می کند. شما نیز می توانید با استفاده از این محصول سبز در این مهم زمین را یاری کنید.

 • لوکس مقرون به صرفه

آیا شما نیز بر این باورید که برای داشتن فضایی زیبا در خانه باید هزینه های کلان کرد یا تنها باید بهترین را انتخاب کرد. اورانوس با تضمین کیفیت و زیبایی خود پیشنهاد مناسب با بودجه شما را به شما ارائه می دهد.

 

 • کشش بازارهای جهانی ، برای طراح های داخلی

با توجه به خاص بودن این نوع طراحی در جهان، طالبان بسیاری را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. فلذا طراحانی که بتوانند بهترین طرح ها را پیاده سازی کنند با شرکت در مسابقاتی که هر ساله در جهان برای طراحی با این نوع سنگ ها برگزار می شود، طرح های ویژه ای بسازند و در مسابقات جهانی شرکت نموده و کار خود را جهانی کنند.

 

 • مقاوم در برابر حرارت ، آتش و یخبندان

 

whatsana